EUROPSKA LIGA: Nižić dao nadu Hajduku u uzvratu u Splitu

Piše: PolitikaPlus/Hina

U prvom susretu drugog pretkola Europske lige nogometaši Hajduka su u Kopru poraženi od istoimenog slovenskog prvoligaša 2-3 (1-3).

Golove za slovenski sastav zabili su Denis Halilovič (7) i Amar Rahmanović (17, 41), dok su strijelci za Hajduk bili Goran Milović (29) i Zoran Nižić (90). Zanimljivo, čak četiri od pet golova na utakmici palo je nakon ubačaja iz kornera.

Uzvratni susret je 23. srpnja na Poljudu.

Hajduk je očajno otvorio utakmicu i već nakon 17 minuta gubio je 0-2. Nakon dva ubačaja iz kornera domaćin je zabio dva gola, a strijelci su bili Halilovič (7) i Rahmanović (17). Goran Milović je vratio nadu smanjivši rezultat u 29. minuti također nakon ubačaja iz kuta. No, četiri minute prije kraja prvog dijela slovenski sastav je izveo brzu kontru, a svoj drugi pogodak na utakmici zabio je Rahmanović. U drugom poluvremenu Splićani su zaigrali daleko bolje i u samoj završnici uspjeli su smanjiti golom Zorana Nižića.

Utakmica je igrana pred 2,300 gledatelja na stadionu Bonifika i premda je Torcida dobila svega 130 ulaznica, mnogi navijači Hajduka su nabavili karte u redovnoj prodaji i Hajduk je igrao u domaćoj atmosferi. Nažalost, Splićanima to nije pomoglo da ostvare pozitivan rezultat.