PLUS ŠEST: Fantastična Hrvatska razbila Norvešku i plasirala se na Olimpijske igre!

Ne treba Hrvatskoj veličina kao Omeyer, Ivan Stevanović je puno bolji!

Piše: PolitikaPlus
Ivan Stevanović zaključao je gol protiv Norveške i potaknuo suigrače da fantastičnom utakmicom osiguraju Olimpijske igre u Rio de Janeiru! "Kauboji" su slavili rezultatom 27-21.

Od samog početka smo vodili, a prednost smo održavali do kraja. Bio je to furiozan start utakmice, poveli smo 5:0, a Stevanović je briljirao na golu i u tom razdoblju upisao pet obrana. Do kraja prvog poluvremena Stevanović je od 18 pokušaja obranio 11 udaraca.Norvežani su prvi gol na utakmici zabili u osmoj minuti, drugi u 13. minuti, a u prvih 20 minuta postigli su samo tri gola.

Hrvatska je u prvom poluvremenu imala devet golova prednosti, a na odmor se otišlo rezultatom 14-7. U nastavku susreta prijeloman trenutak dogodio se u 48. minuti kad je Šebetić pogodio za 22-14 i pritom iznudio isključenje. Upravo je Luka, koji je zbog lakše ozljede propustio prve dvije utakmice kvalifikacijskog turnira, bio osobito raspoložen u završnici utakmice s nekoliko "bombi" izvana. Pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje, a Hrvatska je utakmicu privela kraju sa šest golova razlike.

Stevanović je u drugom poluvremenu dodao još pet obrana, za ukupno 17, a svoj obol je dao i Ivan Pešić s tri obrane. Hrvatski vratari su tako turnir u Herningu zaključili sa 48 obrana što je prosjek od 16 susreta po susretu. Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Domagoj Duvnjak sa šest golova, dok su Luka Šebetić, Ivan Čupić i Denis Buntić dodali po četiri gola. Kod Norvežana najefikasniji su bili Magnus Jondal sa šest i Kristian Bjornesen s pet golova.