SERIE A: Mandžukić se vraća u formu, pogledajte gol za vodstvo Juventusa!

Chievo je poravnao golom Pellissiera u 66. minuti iz penala, a pobjedu Juventusu donio je reprezentativac BiH Miralem Pjanić iz slobodnog udarca u 75. minuti.

Piše: PolitikaPlus/Hina

U 12. kolu nogometnog prvenstva Italije u nedjelju je vodeći Juventus u gostima kod Chieva slavio sa 2-1, a hrvatski napadač Mario Mandžukić bio je strijelac vodećeg pogotka za Juve u 53. minuti i to mu je drugi gol ove sezone u prvenstvu.

Imao je Mandžukić još dvije prigode, u 28. minuti lopta je otišla preko grede, a u 36.  je pokušao glavom, ali također neprecizno. Krilo Juvea Marko Pjaca još uvijek se oporavlja od ozljede.

Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, je na domaćem terenu protiv Udinesea odigrala 1-1. Napadač Stipe Perica odigrao je pola sata za Udinese, a uspio je tek jednom zaprijetiti golu protivnika, u 77. minuti, ali je lopta prohujala iznad grede. Bivši Hajdukovac Andrija Balić opet je bio na klupi za pičuve Udinesea.

Drugoplasirani AC Milan jedva je dobio predzadnji Palermo sa 2-1. Za Milan su zabili Suso (15) i  Gianluca Lapadula (82), a strijelac za Palermo bio je bivši igrač zaprešićkog Intera Ilija Nestoroski (71), kojemu je to  šesti gol ove sezone.

Po običaju vratar Josip Posavec branio je cijeli susret a Palermo, dok je Mato Jajalo ostao na klupi za pričuve.

Mario Pašalić je igrao do 63. minute za Milan, a u 17. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac bio loš.

Večeras se sastaju Fiorentina - Sampdoria, Inter - Crotone, te AS Roma - Bologna.