BICIKLIZAM: Valverde nadomak pobjedi u Kataloniji

Robert Kišerlovski (Katjuša) došao je do cilja kao 79., a Kristijan Đurasek (UAE Team Emirates) kao 96., obojica sa zaostatkom od 26 minuta i 38 sekundi za pobjednikom.

Piše: PolitikaPlus/Hina

Iskusni 36-godišnji biciklist Alejandro Valverde (Movistar) nalazi se nadomak svojoj drugoj pobjedi na utrci Kroz Kataloniju, nakon što je u subotnjoj, šestoj etapi ovogodišnjeg izdanja osvojio drugo mjesto ostvarivši isto vrijeme kao i pobjednik, Južnoafrikanac Daryl Impey.

Najveći gubitnik šeste etape je Britanac Chris Froome (Sky) koji je izgubio priključak sa vodećom skupinom te na kraju zaostao više od 26 minuta i strmoglavio se s drugog mjesta ukupnog redoslijeda na kojem je bio s 21 sekundom zaostatka uoči subotnjeg nadmetanja na 189,7 km dugoj dionici od Tortose do Reusa.

Valverde je ovakvim ishodom povećao prednost pred najbližim pratiteljima, sunarodnjacima Albertom Contadorom (Trek) i Marcom Solerom (Movistar). Contador zaostaje 53 sekunde, a Soler 66 sekundi. Kišerlovski je u ukupnom redoslijedu na 86. mjestu, a Đursek na 103., obojica sa zaostatkom većim od sat vremena za Valverdeom.

Posljednja, nedjeljna etapa u dužini  138,7 km vozi se ulicama Barcelone. Uspije li zadržati prednost, Valverdeu će to biti drugi trijumf na ovoj etapnoj utrci koja se boduje za "World Tour", na kojoj je prvi put slavio 2009. godine.