NIZ SE NASTAVLJA: Slaven Belupo nije uspio pobijediti ni u 26. kolu Prve HNL

Piše: PolitikaPlus

U subotnjoj utakmici 26. kola Prve HNL između Slaven Belupa i Lokomotive rezultat je završio neodlučeno 1-1 (1-0).

U početnim minutama susreta Slaven Belupo je bio konkretnija momčad na terenu, statistički gledano Lokomotiva u prvom dijelu nije uputila niti jedan udarac na gol, dok je Slaven od dva udarca realizirao drugi udarac Slavenovog brazilca Hebera, koji u 39. minuti dovodi Slaven u vodstvo.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je ušla u susret puno bolje nego u prvom nastavku, preuzela je sredinu terena te posjed lopte, stvarala šanse no bez realizacije. Prva zamjena dogodila se u 51. minuti kada je u igru ušao Chiquinho umjesto Ali Karimija. U 60. minuti u igru je ušao Antunović umjesto Cekicija. Upravo te dvije izmjene donijele su svježinu i poletnost u igri i kretanju Lokosa, što je i došlo na naplatu u 69. minuti kada Antunović postiže prekrasan zgoditak za izjednačenje i rezultat 1:1.

Do kraja utakmice Lokomotiva je i dalje imala nekoliko lijepih prigoda no nažalost nije ih realizirala. Vrijedi spomenuti 90. minutu gdje su Lokosi izveli brzi kontrapad u kojem je Karačić dobio loptu na sredini terena, vukao loptu s dvojicom na leđima i izbio sam pred vratara Blaževića, no pomoćni sudac se oglasio i dosudio zaleđe nakon pet podužih sekundi i 30 osvojenih metara u uraganskom sprintu Karačića.

Sve u svemu, realan rezultat s obzirom na pokazano na utakmici, domaćin je bio bolji prvo poluvrijeme, a Lokomotiva u drugom poluvremenu, tako da je i podjela bodova bila najpravedniji ishod.

Slaven je ostao na petom mjestu sa 29 bodova, a Lokomotiva je šesta sa 26 bodova. Susret je odigran na Gradskom stadionu u Koprivnici pred 800 gledatelja, a sudio je Dario Bel iz Osijeka.

Trener Lokomotive, Sreten Ćuk, nakon utakmice je izjavio: „Prvo poluvrijeme se utakmica činila kao uspavanka. Slaven Belupo je imao posjed a mi smo se našli u prilikama koje nismo iskoristili. Dobro smo ušli u drugo poluvrijeme i dobro reagirali kod postignutog gola. Zbog mladosti koju nosimo u sebi nismo mogli u miru završiti utakmicu. Nažalost,  nismo uspjeli iskoristiti naše šanse. Tri puta su moji igrači izašli jedan na jedan na golmana, a Slaven Belupo je realizirao svoj kazneni udarac, i ne preostaje mi ništa drugo nego konstatirati da se gosti zasluženo vraćaju s osvojenim bodom u Koprivnicu.“

U subotu u 19 sati Dinamo dočekuje Osijek, a u nedjelju se sastaju Split - Istra 1961, te Cibalia - Rijeka.