Sport

ATLETIKA: Dijamantna liga - rezultati

Pobjeda S. Perković i još mnogo toga.

Piše: PolitikaPlus/Hina

Rezultati natjecanja s mitinga Dijamantne lige u Birminghamu:

REZULTATI

ATLETIČARI:

100m
1.   Chijindu Ujah (VB)               10.08   
2.   James Dasaolu (VB)               10.11   
3.   Zharnel Hughes (VB)              10.13   

200m
1.   Ramil Guliyev (Tur)                20.17   
2.   Ameer Webb (SAD)                   20.26   
3.   Aaron Brown (Kan)                  20.30   

400m
1.   Dwayne Cowan (VB)                45.34   
2.   Vernon Norwood (SAD)             45.52   
3.   Rabah Yousif (VB)                45.58   

800m
1.   Nijel Amos (Boc)                 1:44.50
2.   Adam Kszczot (Polj)              1:45.28
3.   Marcin Lewandowski (Polj)        1:45.33

Milja:
1.   Jake Wightman (VB)               3:54.92
2.   Chris O'Hare (VB)                3:55.01
3.   Benjamin Blankenship (SAD)       3:55.89

3000m
1.   Mo Farah (VB)                    7:38.64
2.   Adel Mechaal (Špa)               7:40.34
3.   Davis Kiplangat (Ken)            7:40.63

110m s preponama:
1.   Aries Merritt (SAD)               13.29   
2.   Sergej Šubenkov (Rus)             13.31   
3.   Devon Allen (SAD)                 13.40   

Skok u dalj:
1.   Jarrion Lawson (SAD)             8.19    
2.   Ruswahl Samaai (JA)              8.03    
3.   Mike Hartfield (SAD)             8.02    

Skok u vis:

1.   Mutaz Essa Barshim (Kat)        2.40    
2.   Majed Aldin Ghazal (Sir)        2.31    
3.   Tom Gale (VBn)                  2.24    

Kugla:
1.   Tomas Walsh (NZ)               21.83   
2.   Ryan Crouser (SAD)             21.55   
3.   Tomas Stanek (Češ)             21.16   
8.   STIPE ŽUNIĆ (HRV)              20.29   


ATLETIČARKE

100m
1.   Elaine Thompson (Jam)         10.93   
2.   Marie Josee Ta Lou (OB)       10.97   
3.   Jura Levy (Jam)               11.08   

400m
1.   Salwa Eid Naser (Bah)         50.59   
2.   Allyson Felix (SAD)           50.63   
3.   Courtney Okolo (SAD)          50.66   

800m
1.   Habitam Alemu (Eti)          1:59.60
2.   Lynsey Sharp (VB)            1:59.97
3.   Charlene Lipsey (SAD)        2:00.97

1500m
1.   Dawit Seyaum (Eti)           4:01.36
2.   Winny Chebet (Ken)           4:02.24
3.   Rababe Arafi (Mar)           4:02.95

3000m
1.   Sifan Hassan (Niz)               8:28.90
2.   Konstanze Klosterhalfen (Njem)   8:29.89
3.   Margaret Chelimo Kipkemboi (Ken) 8:30.11

400m prepone:
1.   Zuzana Hejnova (Češ)       54.18   
2.   Dalilah Muhammad (SAD)     54.20
3.   Janieve Russell (Jam)      54.67   

Skok s motkom:
1.   Ekaterini Stefanidi (Grč)        4.75    
2.   Holly Bradshaw (VB)              4.61    
3.   Michaela Meijer (Šve)            4.61    

Disk:
1.   SANDRA PERKOVIĆ (HRV)       67.51   
2.   Denia Caballero (kuba)      65.24   
3.   Yaime Perez (Kuba)          65.11   

Troskok:
1.   Caterine Ibargueen (Kol)      14.51   
2.   Kimberly Williams (Jam)       14.44   
3.   Olga Rypakova (Kaz)           14.29...


Pročitajte više tekstova sa pojmovima:

REZULTATI, dijamantna liga, ATLETIKA