NBA: Sjajni Bogdanović i Pacersi srušili LeBrona i Cavse

Piše: PolitikaPlus/Hrt

Thaddeus Young s 26 poena predvodio je Indiana Pacerse do pobjede od 124:107 u gostima nad doprvacima NBA lige Cleveland Cavaliersima.

Svi igrači iz počet-ne petorke Indiane upisali su dvoznamenkasti broj poena, a među njima je bio i Bojan Bogdanović. Hrvatski reprezentativac je za 32 minute na parketu ubacio 17 poena, uz tri asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte.

Darren Collison dodao je 25 poena, Victor Oladipo 23, a Domantas Sabonis 15.

Najbolji kod Cavsa, trostrukih uzastopnih prvaka Istočne konferencije, bio je LeBron James, no njegovih 33 poena i 11 asistencija nije pomoglo Clevelandu da izbjegne četvrti poraz zaredom, a peti u šest utakmica.

Loš niz Cavsa sada je već zabrinjavajući za prvake, koji su Kyrieja Irivinga pustili u Boston, dovevši veterane Derricka Rosea i Dwyanea Wadea, dok je zamjena za Irvinga Isaiah Thomas ozlijeđen, što se pokazuje gubitnom kombinacijom.

Ante Žižić je u redovima prvaka dobio samo 43 sekunde na parketu.

Mario Hezonja je u pobjedi Orlanda u Memphisu imao jednu promašenu tricu i izgubljenu loptu za pet minuta na parketu.

NORTHWEST DIVIZIJA
1. Minnesota     5 3 .625 -