Brazil - Island 32-29: Loše vijesti za Hrvatsku: Brazil pobijedio Island

Piše: PolitikaPlus/Hina

Rukometaši Brazila pobijedili su Islanda sa 32-29 (15-15) u utakmici posljednjeg kola skupine I na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj te su na taj način izborili mogućnost plasmana na četvrto mjesto u skupini koja donosi dvoboj za 7. mjesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Naime, Brazil bi osvojio 4. mjesto u slučaju poraza hrvatske reprezentacije od Francuske i uz uvjet da Njemačka ne uspije pobijediti Španjolsku. U slučaju poraza Hrvatske i Španjolske, Brazilci će u krugu reprezentacija sa četiri boda ostati na petom mjestu, zbog uvjerljivog poraza (36-24) od Španjolaca koji bi u tom krugu bili treći, a naši rukometaši četvrti.

Hrvatskoj reprezentaciji pobjeda nad Francuskom jamči treće mjesto u skupini i mjesto u kvalifikacijama ua Olimpijske igre.