Sport

NOGOMET: Kvalifikacije za EURO: Rezultati i ljestvice

Piše: PolitikaPlus/Hina

 Pregled rasporeda i rezultata utakmica te ljestvice u svim kvalifikacijskim skupinama za EURO 2020.

SKUPINA A
Crna Gora - Češka  (uto, 20.45)
Engleska - Kosovo  (uto, 20.45)
Ljestvica
1. Engleska           3  3  0  0  14-1   9
2. Kosovo             4  2  2  0   7-5   8
------------------------------------------
3. Češka              4  2  0  2   6-8   6
4. Crna Gora          3  0  2  1   2-5   2
5. Bugarska           5  0  2  3   5-11  2

SKUPINA B
Litva - Portugal    (uto, 20.45)
Luksemburg - Srbija (uto, 20.45)
Ljestvica
1. Ukrajina        5  4  1  0   11-1  13
2. Portugal        3  1  2  0   5-3    5
----------------------------------------
3. Luksemburg      4  1  1  2   4-5    4
4. Srbija          4  1  1  2   7-11   4
5. Litva           4  0  1  3   3-10   1

SKUPINA C
Estonija - Nizozemska  0-4 (Babel 17, 48, Depay 76, Wijnaldmum 87)
Sj. Irska - Njemačka   0-2 (Halstenberg 48, Gnabry 90+3)
Ljestvica
1. Njemačka          5  4  0  1  17-6   12
2. Sjeverna Irska    5  4  0  1   7-4   12
------------------------------------------
3. Nizozemska        4  3  0  1  14-5    9
4. Belorusija        5  1  0  4   3-10   3
5. Estonija          5  0  0  5   2-18   0

SKUPINA D
Igrano u nedjelju:
Gruzija - Danska       0-0
Švicarska - Gibraltar  4-0 (Zakaria 37, Mehmedi 43, Rodriguez 45+4, Gavranović 87)
Ljestvica
1. Irska         5  3  2  0   6-2   11
2. Danska        5  2  3  0  15-5    9
--------------------------------------
3. Švicarska     4  2  2  0  10-4    8
4. Gruzija       5  1  1  3   4-8    4
5. Gibraltar     5  0  0  5   0-16   0

SKUPINA E
Azerbajdžan - Hrvatska 1-1 (Halilzade 72 / Modrić 11-11m)
Mađarska - Slovačka    1-2 (Szoboszlai 50 / Mak 40, Boženik 56)
Ljestvica
1. Hrvatska       5  3  1  1 10-5   10
2. Slovačka       5  3  0  2  9-7    9
--------------------------------------
3. Mađarska       5  3  0  2  7-6    9
4. Wales          4  2  0  2  4-4    6
5. Azerbajdžan    5  0  1  4  5-13   1

SKUPINA F
Igrano u nedjelju:
Rumunjska - Malta          1-0 (Puscas 47)
Švedska - Norveška         1-1 (Forsberg 60 / Johansen 45)
Španjolska - Farski Otoci  3-0 (Rodrigo 13, 50, P. Alcacer 90, 90+3)
Ljestvica
1. Španjolska      6  6  0  0  17-3   18
2. Švedska         6  3  2  1  13-8   11
----------------------------------------
3. Rumunjska       6  3  1  2  13-7   10
4. Norveška        6  2  3  1  11-8    9
5. Malta           6  1  0  5   2-13   3
6. Farski Otoci    6  0  0  6   3-20   0

SKUPINA G
Latvija - Sjeverna Makedonija  0-2 (Pandev 14, Bardi 17)
Slovenija - Izrael             3-2 (Verbič 43, 90, Bezjak 66 / Natcho 50, Zahavi 63)
Poljska - Austrija             0-0
Ljestvica
1. Poljska               6  4  1  1   8-2   13
2. Slovenija             6  3  2  1  12-5   11
----------------------------------------------
3. Austrija              6  3  1  2  13-6   10
4. Izrael                6  2  2  2  11-10   8
5. Sjeverna Makedonija   6  2  2  2   8-8    8
6. Latvija               6  0  0  6   1-21   0

SKUPINA H
Albanija - Island    (uto, 20.45)
Francuska  - Andora  (uto, 20.45)
Moldavija - Turska   (uto, 20.45)
Ljestvica
1. Francuska      5  4  0  1  16-4   12
2. Turska         5  4  0  1  10-2   12
---------------------------------------
3. Island         5  4  0  1   8-5   12
4. Albanija       5  2  0  2   6-7    6
5. Moldavija      5  1  0  4   2-13   3
6. Andora         5  0  0  5   0-11   0

SKUPINA I
Rusija - Kazahstan   1-0 (Fernandes 89)
San Marino - Cipar   0-4 (Kousoulos 2, 73, Papoulis 39, Artymatas 75)
Škotska - Belgija    0-4 (Lukaku 9, Varmaelen 24, Alderweireld 32, De Bruyne 82)
Ljestvica
1. Belgija       6  6  0  0  19-1   18
2. Rusija        6  5  0  1  18-4   15
--------------------------------------
3. Cipar         6  2  1  3  11-6    7
4. Kazahstan     6  2  1  3   8-9    7
5. Škotska       6  2  0  4   5-13   6
6. San Marino    6  0  0  6   0-28   0

SKUPINA J
Igrano u nedjelju:
Armenija - BIH        4-2 (Mkhitarjan 3, 66, Hambardzumjan 77, Lončar 90+5-ag / Džeko 13, Gojak 70)
Grčka - Lihtenštajn   1-1 (Masouras 33 / Salanović 85)
Finska - Italija      1-2 (Pukki 72-11m / Immobile 59, Jorginho 79-11m)
Ljestvica
1. Italija        6  6  0  0  18-3   18
2. Finska         6  4  0  2   8-4   12
---------------------------------------
3. Armenija       6  3  0  3  12-11   9
4. BIH            6  2  1  3  12-11   7
5. Grčka          6  1  2  3   7-10   4
6. Lihtenštajn    6  0  1  5   1-19   1

Pročitajte više tekstova sa pojmovima:

nogomet, kvalifikacije