NHL: Pobjeda St. Louisa u gostima

Piše: PolitikaPlus/Hina

Sinoć su u NHL odigrane dvije utakmice-aktualni prvaci St. Louis Blues su u gostima slavili protiv Toronto Maple Leafs sa 3-2, a Columbus Blue Jackets su u produžetku sa  4-3 kod kuće svladali Buffalo Sabres.

Nakon što je prva trećina prošla bez pogodaka, St. Louis su poveli u drugoj trećini pogotkom Oskara Sundqvista, ali je Toronto izjednačio tri minute kasnije. Strijelac je bio Frederik Gauthier. Dvadeset i četiri sekunde nakon njega, gol za Toronto zabija William Nylander, ali onda Brayden Schenn izjednačuje nešto prije kraja druge trećine. Pobjednički gol za prvake zabija u zadnjoj trećini Alex Pietrangelo.

Columbusu je prvu pobjedu ove sezone priskrbio Alexander Texier zabivši pobjednički gol u trećoj minuti produžetka. Prije toga su golove za Columbus zabili redom Oliver Bjorkstrand, Cam Atkinson i Nick Foligno, a za Buffalo Marcus Johansson, Jeff Skinner i Victor Olafsson.

Toronto Maple Leafs - St. Louis Blues   2-3
Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres  4-3 (produžetak)