NHL: Četiri gola Neala, Carolina ostala stopostotna

Piše: PolitikaPlus/Hina

Hokejaši Carolina Hurricanesa zadržali su stopostotni učinak na startu NHL sezone i nakon svog četvrtog nastupa zahvaljujući 6-3 gostujućoj pobjedi protiv Florida Panthersa.

Carolina je susret praktički riješila u prvih 20 minuta nakon kojih je imala prednost od 4-0 golovima Jordana Staala, Teuva Teravainena, Dougiea Hamiltona i Ryana Dzingela. Dzingel je svojim drugim golom početkom druge trećine povisio na 5-0 prije no što su domaći preko MacKenziea Weegera, Keitha Yandlea i Jevgenija Dadonova smanjili na 5-3, da bi Sebastian Aho 1:19 minuta prije kraja postavio konačni rezultat. Vratar Hurricanesa James Reimer, koji je ovoga ljeta stigao u klub upravo iz Panthersa, ugradio je 47 obrana u ovu pobjedu.

Stopostotni učinak zadržali su i Edmonton Oilersi, Anaheim Ducksi i Boston Bruinsi koji su ostvarili treće pobjede u sezoni.

Junak 5-2 gostujuće pobjede Oilersa kod New York Islandersa bio je James Neal koji je postigao čak četiri pogotka, od čega tri u razmaku manje od devet minuta krajem prve i početkom druge trećine kojima je odveo svoju momčad do prednosti od 3-1. Prvi gol na utakmici za domaće zabio je Anthony Beauvillier, a nakon Nealova "hat-tricka" na 4-1 povisio je Zack Kassian, da bi Neal svojim četvrtim golom na utakmici početkom treće trećine doveo Edmonton u vodstvo od 5-1. Do kraja utakmice je Matt Martin tek ublažio poraz domaćih.

Anaheim je do 3-1 pobjede na gostovanju kod Detroit Red Wingsa stigao zahvaljujući preokretu u posljednjih 20 minuta. Nakon dvije trećine domaći su imali prednost od 1-0 golom Filipa Hroneka, no početkom trećeg dijela Rickarda Rakell je izjednačio da bi Nick Ritchie i Jakob Silfverberg u 50. minuti u razmaku od samo 47 sekundi postigli još dva gola za goste za konačnih 1-3.

Bruinse je do 4-3 pobjede na gostovanju kod Vegas Golden Knightsa predvodio Brad Marchand s dva gola i asistencijom, David Pastrnak je dodao gol i dvije asistencije, dok je Torey Krug upisao po pogodak i asistenciju. Kod domaćih su po pogodak i asistenciju ostvarili Max Pacioretty i Mark Stone, dok je preostali gol djelo Reillyja Smitha. Inače, domaći su poveli sa 2-0, da bi gosti preokrenuli rezultat u 2-4, a Pacioretty je iskoristio igrača više za smanjenje na 3-4 5:18 minuta prije kraja. No, nakon toga se rezultat više nije mijenjao.