NOGOMETNI KLASIK: Argentina bolja od Brazila, Messi promašio jedanaesterac, pa zabio

Piše: PolitikaPlus/Hina

U jednom od najvećih nogometnih klasika, nogometna reprezentacija Argentine je u prijateljskom susretu u Riyadu pobijedila Brazil sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Lionel Messi u 13. minuti.

Bio je to njegov prvi nastup u dresu 'Gauča' nakon što je bio isključen u susretu za treće mjesto na Copa America protiv Čilea u srpnju ove godine, a potom suspendiran.

Messi je nakon utakmice odbio medalju za treće mjesto izjavivši kako su suci na turniru bili korumpirani i kako je Brazil morao pobijediti.

"Korupcija i suci nisu dopustili ljudima da uživaju u nogometu," kazao je tada, a za 'nagradu' je suspendiran na tri utakmice. U reprezentaciju se vratio upravo za dvoboj protiv Brazila od kojeg je Argentina izgubila u polufinalu Cope.

Dvoboj "Gauča" i "Selecaoa" razriješio je pogodak Barcelonina majstora u 13. minuti utakmice. Messi prije toga nije iskoristio jedanaesterac, njegov udarac obranio je Alisson, ali je Messi ispravio pogrešku pospremivši u mrežu odbijanac.

Samo pet minuta ranije kazneni udarac nije iskoristio niti brazilski napadač Gabriel Jesus, koji je pucao pored gola.

Argentina je posljednji put pobijedila najvećeg suparnika u lipnju 2017. u prijateljskom susretu igranom u Melbourneu, također rezultatom 1-0.

Za Brazil nije nastupio Neymar koji se ozlijedio 13. listopada u prijateljskom susretu protiv Nigerije.

Idući nastup Brazil će imati u utorak protiv Južne Koreje u Abu Dhabiju, dok je Argentina u ponedjeljak trebala igrati protiv Urugvaja u Tel Avivu, ali je susret otkazan zbog sigurnosnih razloga.