HNL: U potopnu na Poljudu Hajduk porazio Varaždin sa 2-0

Piše: PolitikaPlus/Hina

U susretu 6. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Varaždin sa 2-0 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Nakon remija protiv Slaven Belupa (2-2) i poraza od Dinama (1-2), Hajduk je u trećem domaćem susretu u nizu napokon ostvario pobjedu.

Varžadin se nadao kako bi mogao iznenaditi umorne Splićane nakon povratka iz Istanbula i utakmice protiv Galatasarayja, no sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena. Hajduk je prvih 45 minuta okončao s pogotkom i igračem više, a potom u nastavku mirno zaključio priču.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Adama Gyurcsa. Krilni igrač Hajduka je oštro ubacio u peterac, loptu nitko nije dodirnuo i završila je u mreži prevarivši vratara Zeleniku.

Samo deset minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Pellumbi. Gyurcso je sam krenio prema Zeleniki, a branič Varaždina ga je srušio s leđa kao zadnji igrač obrane. Sudac Fran Jović nije imao drugog izbora nego pokazati mu isključujući karton.

Hajduk je pobjedu potvrdio u 50. minuti golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca kojeg je izborio Diamantakos.

U drugom dijelu ritam utakmica je splasnuo, jer je po jakom vjetru i kiši i natopljenom travnjaku bilo iznimno teško igrati.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa po 13 bodova, dok Hajduk i Osijek imaju po 10 bodova.