Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Hrvatske košarkašice pete na Europskom prvenstvu | Politika+

EP U POLJSKOJ : Hrvatske košarkašice pete na Europskom prvenstvu

Ženska Hrvatska košarakaška reprezentacija ostvarila je do sada najbolji plasman na Europskim prvenstvima, peto mjesto i izravni plasman na sljedeće EP u Francuskoj za dvije godine.

Piše: PolitikaPlus

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija osvojila je peto mjesto na Europskom prvenstvu u Poljskoj.  Time si je osigurala nastup na kvalifikacijama za Olimpijske igre 2012. u Londonu, a ujedno i izravni plasman na sljedeće EP u Francuskoj za dvije godine.

Izabranice Stipe Bralića za najbolji plasman na dosadašnjim EP-ima u susretu za peto mjesto svladale su Crnu Goru sa 73:59 .

Hrvatsku su do važne pobjede predvodile Jelena Ivezić s 21 košem i osam skokova te Iva Ciglar s 19 poena i pet asistencija. Anna De Forge s 18 poena bila je najučinkovitija u sastavu Crne Gore.

Osim prve četvrtine kada su Crnogorke bile u laganoj prednosti, a Hrvatsku je u igri držala samo Ivezić, u ostatku utakmice naše su igračice kontrolirale igru i rezultat.

Umorne Crnogorke, koje su gotovo cijelo natjecanje odigrale s istih pet igračica, u posljednjih deset minuta nisu mogle više zaprijetiti.