Severity: Warning

Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Hajduk izdržao 90 minuta bez pogotka: Hajduk - Barcelona 0:0 | Politika+

PRIJATELJSKI SUSRET: Hajduk izdržao 90 minuta bez pogotka: Hajduk - Barcelona 0:0

Hajduk je u drugoj polovici prvog poluvremena čak dominirao nad oslabljenom Barcelonom.

Piše: PolitikaPlus/Hina/VLM

U prijateljskoj nogometnoj utakmici povodom proslave 100-godišnjice Hajduka na prepunom Poljudu večeras su Hajduk i europski prvak Barcelona odigrali neodlučeno 0-0.

Iako je u početnoj postavi Barce bilo sedam igrača iz B ekipe, europski prvaci su od početaka nametnuli svoj ritam s velikim posjedom lopte. No, najozbiljnija prijetnja dogodila se u 17. minuti kada je David Villa pogodio vratnicu.

Barca je doputovala bez svojih najvećih zvijezda, Messija i Xavi Hernandeza, a nedostajali su i Alves, Mascherano, Piquea, te Pedro.

Susret je počeo minutom šutnje kako bi se odala počast stradalima u terorističkom napadu u Norveškoj, a potom je početni udarac izveo bivši Hajdukovac Drago Gabrić, koji se oporavio nakon teške prometne nesreće koju je doživio prije dva mjeseca.

U drugo poluvrijeme Barcelona je ušla sa potpuno promijenjenim sastavom, a i kod Hajduka je bilo puno izmjena.

Prije izlaska igrača na teren poljudsku publiku podigao je na noge poznati svjetski violinist Julian Rachlin, koji od 2000. u Dubrovniku organizira festival klasične glazbe "Julian Rachlin i prijatelji".

Nakon 15 minuta "ukočenosti" igrači Hajduka su se napokon oslobodili, te počeli stvarati šanse, a prvu je u 26. minuti imao Tomasov, koji je odlično prihvatio dodavanje Anasa Sharbinija, te je uspio izaći sam pred vratara Valdesa, ali bio je previše iskosa pa je golman Barce uspio sačuvati mrežu.

Sve ulaznice za večerašnji spektakl, unatoč visokim cijenama, bile su rasprodane, a na Poljudu je vladala veličanstvena atmosfera. Utakmicu koja predstavljala vrhunac proslave 100-godišnjice Hajduka došli su pogledati i brojni ugledni gosti.
U 32. minuti Hajdukovo pojačanje Japanac Inoha nakon proboja po lijevoj strani ubacuje za Tomasova, koji sa desetak metara slabo puca.

Inoha je deset minuta kasnije sa vrha 16-erca pokušao svladati Valdesa, ali udarac je išao točno u vratara.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imala je Barcelona nakon prodora Alcantare kroz sredinu i udarca sa 20-tak metara, ali Subašić je obranio.

U drugo poluvrijeme Barcelona je ušla sa potpuno promijenjenim sastavom, a i kod Hajduka je bilo puno izmjena. Prva je zaprijetila Barca, Jeffren je dočekao pogrešku splitske obrane, ali je njegov udarca prohujao tik uz vratnicu. Već u 49. minuti uzvratio je Hajduk, preko crnogorskog veznjaka Vukovića, koji je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara ozbiljno zaprijetio.

U 65. minuti Iniesta upošljava Soriana, ali napadač Katalonaca puca u bliži kut, pa Subašić uspijeva obraniti. Na novu prigodu trebalo se čekati deset minuta, Jeffren je mogao dovesti europskog prvaka u vodstvo, ali Inoha je spasio mrežu Hajduka.

Hajduk je posljednju prilku imao u 77. minuti, kada je sa Trebotić pucao sa 20-ak metara, ali pored gola.

Nakon utakmice iznad poljudskog stadiona priređen je vatromet povodom gostovanja europskog prvaka Barcelone.

Drugo poluvrijeme

80' Iniesta odlično prolazi kraj obrane Hajduka, a kad je opalio Maloča se ispružio i blokirao njegov udarac.

77' Trebotić je u gužvi došao do lopte, opalio, ali odlazi pokraj gola.

75' Nova šansa za Barcelonu, ali braniči Hajduka čiste

66' Ponovo su odigrali sjajnu kombinaciju Barcelonini igrači, Iniesta je ubacio za Soriana, ali je Subašić bio miran i otklonio opasnost.

61' Vuković je opalio iz slobidnjaka, ali odlazi visoko preko grede.

60' Cijeli je stadion na nogama, čeka se pogodak bijelih

55' Iniesta je ubacio za Soriana, ali na mjestu je vratar Splićana, Danijel Subašić

48' Vuković je opalio iz slobodnjaka, ali je Pinto izvadio loptu ispod prečke.

46' Jeffren je opalio, ali neprecizno.

Ušli su Inista, Busquets, Abidal, Pinto i Maxwell...

Ušli su Ahmad Sharbini, Dinko Trebotić, Ivan Vuković, Jeames Dens da Silva, Nikola Sarić i Krešo Ljubičić.

Sestre Zaninović, tekvandoašice, dobile su cvijeće na poluvremenu. Splićanke su se nedavno plasirale obje na Olimpijske igre dogodine u Londonu.

- Nisam mogao vjerovati da dolaze, igram opušteno, kako i znam. Ovo ću pamtiti cijeli život. Ovo je trebalo doživiti - izjavio je Marin Tomasov u poluvremenu.

Prvo poluvrijeme (kraj)

45' Thiago je sa 20 metara opalio, ali Subašić je na mjestu, boksao je loptu i otklonio opasnost.

42' Inoha je s 20 metara uputio slab udarac, ali Hajduk pomalo stišće europske prvake...

33' Inoha je ubacio s lijeba, lopta je preskočila usamljenog Vukušića, a Tomasov na drugoj strani nije uspio zahvatiti loptu i matirati vratara Vladesa.

Hajdukovci su se malo ohrabrili, bolje pariraju.

31' David Villa uzvraća, opalio je iz slobodnjaka, ali odlazi pokraj vratnice.

29' Puca opet Tomasov, ali ovoga puta ravno u blok.

26' Evo prilike za Hajduk! Marin Tomasov prošao je po desnoj strani, prošao braniča, a vratar Valdes je sjajno zatvorio stranu i zaustavio ga na pet metara od gola.

23' Affelay je opalio, druga prilika za Barcu, ali odlazi pokraj gola.

1993. godine igrali su Hajduk i Barcelona, kao dio dogovora oko transfera Gorana Vučevića. Tri pogotka postigao je Romario, a jedan Koeman za konačnih 4:0.

20' Barcelona igra prvi puta ove sezone u novim, ekološkim dresovima (reciklirani poliester), a na tribinama su Vahid Halilhodžić, koji je došao s odmora u Promajni te izbornik Slaven Bilić...

17' Prilika za Barcelonu! David Villa opalio je s 25 metara s desne strane i pogodio suprotnu vratnicu.

10' Tomasov je prodao tunel braniču Barcelone, ali na tome je stalo. Teren je klizav, puno je vode palo. Kiša je padala dugo.

8' Hajduk čeka neki odbijanac da dođe do lopte, a Barcelona sitno veže. Zasad bez prilika na obje strane.

6' Hajduk još nije zaprijetio, igra se na sredini travnjaka na Poljudu

3' Slobodnjak je izveo Thiago, ali bijeli otklanjaju opasnost. Subašić hvata udarac Afellaya, napadača iz Ultrechta

2' Barcelona je započela utakmicu, igra se pred golom Hajduka.

1' Od prve Barcine momčadi igraju samo vratar Valdes i David Villa!!!

Drago Gabrić izveo je početni udarac na utakmici..  Na izlasku iz slvačionice zviždali su Barceloninim igračima, ali i Anasu Sharbiniju. Momčad Barcelona košta pola milijarde eura, a Hajduk 20 milijuna eura.  Susret sudi Splićanin Goran Gabrilo.

Početni sastavi:

Hajduk:

Subašić - Oremuš, Maloča, Vejić, Lima - Tomasov, Andrić, Inona, Brkljača, Anas Sharbini - Vukušić

Barcelona:

Barcelona: Valdes 6,5 - Dalmau 5,5, Lozano 5,5, Fontas 5,5, Lobato 5 - Carmona 6, Thiago 6,5, Dos Santos 6, Keita 5,5, Afellay 6 - Villa 6.

Drugo poluvrijeme: Pinto - Balillu, Rosell, Abidal, Maxwell - Cuenca, Riverola, Busquets, Iniesta, Jeffren - Soriano.