A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Barcelona do rekordne pobjede u Guardiolinoj eri, Osasuni zabili osam golova | Politika+

Barcelona je ostvarila rekordnu pobjedu u subotnjem dvoboju četvrtog kola Primere

Piše: PolitikaPlus

Riječ je o rekordnoj pobjedi katalonskog sastava u eri Josepa Guardiole u kojoj je hat-trick zabio Lionel Messi, dva gola dodao David Villa, a po jedan, uz autogol Roversija, Xavi i Fabregas.

Ovim je se golovima Messi izjednačio na listi strijelaca s vodećm Valencijinim napadačem Javierom Soldadom. Obojica imaju po pet golova. Cristiano Ronaldo, uz utakmicu manje, stoji na četiri postignuta gola.

Odlučili smo navijačima prezentirati šou i sigurno smo uspjeli u tome. Mislim da smo se svi na kraju osjećali kao da smo gledali genijalnu predstavu u kazalištu ili pravi filmski hit", ponosno je nakon ogleda govorio trener Josep Guardiola.

Nogometaši Valencije zadržali su se na čelnom mjestu ljestvice došavši i do treće pobjede (1-0) u Gijonu kod Sportinga. Opet je heroj sastava Unaija Emeryja bio Javer Soldado, koji je zabio peti ovosezonski pogodak.

Do druge je pobjede došla i Malaga, i to pogotkom Martina Demichelisa nakon kornera Santija Cazorle, dok je Villarreal upisao novi, drugi ovosezonski poraz (1-0) na gostovanju kod Granade. Giuseppe Rossi promašio je 11-erac za goste u 79. minuti.

U posljednjoj utakmici večeri Sevilla je kod kuće slavila protiv Real Sociedada, a jedini pogodak dijelo je Kanoutea. Ivan Rakitić igrao je posljednjih 15 minuta za Sevillu.