Line Number: 131

Rangers - Celtic 4-2, gol Jelavića | Politika+

U derbiju škotkog prvenstva Nikica Jelavić postigao gol za Rengerse

Piše: PolitikaPlus/Hina

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić bio je strijelac za Rangers koji je u najvećem derbiju škotskog nogometa, takozvanom "Old Firmu" na svom Ibrox Parku svladao Celtic sa 4-2 (1-2).

Jelavić je bio strijelac pogotka za izjednačenje na 2-2 u 55. minuti, kada je glavom svladao vratara Celtica Fostera nakon kornera, a igrao je sve do druge minute sudačke nadoknade. Inače, Rangers je poveo preko Naismitha (23), Celtic je do poluvremena preokrenuo rezultat golovima Hoopera (34) i El Kaddourija (41), no u nastavku su domaći stigli do pobjede zahvaljujući Jelaviću (55), Laffertyju (67) i drugom golu Naismitha (90+3).

Nakon osam kola Rangers je na vrhu ljestvice sa 19 bodova, dok je Celtic drugi sa 15. Oba sastava imaju po utakmicu manje.