A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Osijek i Lučko 2:2, Split uvjerljiv protiv Zadra, pobjede Belupa i Cibalije | Politika+

PRVA NHL: Osijek i Lučko 2:2, Split uvjerljiv protiv Zadra, pobjede Belupa i Cibalije

Minimalne pobjede od 1:0 ostvarili su Slaven Belupo te Cibalija.

Piše: PolitikaPlus

U 10. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva, vodeći Dinamo slavio je u Maksimiru 2:1 protiv Šibenika.Zagrebčani su poveli već u trećoj minuti pogotkom Samira. Kada je Fatos Beqiraj u 55. minuti pogodio za dva nula, činilio se da će Dinamo lako do nova tri boda.

No, samo četri minute poslje, Antonije Jakoliš iskorištava pogrešku dinama i smanjuje na 2:1.

Dinamo je do kraja ipak uspio sačuvati vodstvo i ostvariti  9. prvenstvenu pobjedu, pobjedom protiv Zadra 3:1 Split se probio na drugo mjesto ispred hajduka.

Minimalne pobjede od 1:0 ostvarili su Slaven Belupo protiv Varaždina te Cibalija protiv Lokomotive, a Osjek i Lučko odigrali su 2:2.

Furiozno drugo poluvrijeme bilo je dovoljno Splitu da s uvjerljivih 3:1 (0:0) savlada Zadar, koji je nakon sigurnih 45 minuta u potpunostinestao.

.

Cibalia prekinula negativan niz

Poslije dva vezana poraza na domaćem terenu Cibalia je sinoć pobjedila Lokomotivu i tako prekinula taj negativan niz. Gol odluke, u utakmici koja će brzo pasti u zabarav, postigao je Vitaić u 74 minuti koji je 15 minuta ranije ušao na teren

Osijek se na kraju izvukao

Osijek je nakon velikog preokreta iščupao bod protiv Lučkog u Gradskom vrtu 2:2 (0:2). U ludih šest minuta bijelo-plavi su ispravili sve ono što nije valjalo čitavu utakmicu, a pobjede i potpunog plijena domaćina je koštao nevjerojatan promašaj kapetana Marka Babića u 85. koji je s dva metra promašio prazna vrata!

Slaven teško do bodova

Slaven Belupo teškom mukom svladao je Varaždin s 1:0. Kakav se nogomet igrao u prvom dijelu najbolje opisuju gromoglasni zvižduci na odlasku igrača u svlačionice.