Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Kruno Jurčić: Nismo se osramotili, treba uživati u Ligi prvaka | Politika+

DAN POSLIJE: Kruno Jurčić: Nismo se osramotili, treba uživati u Ligi prvaka

'Plan je da ovi dečki u karijeri odigraju pet ili šest sezona u Ligi prvaka i to je ono što nama treba da bi od 45 minuta pritiska na igrače Ajaxa došli do 60, pa 75 i na kraju 90 minuta takve igre. To ne dolazi preko noći nego samo s utakmicama.'

Piše: PolitikaPlus/HRT

Ništa se posebno nije promijenilo budući da smo o utakmici pričali prije manje od 12 sati. Na pitanje "bih li danas nešto promijenio" zaista nema smisla odgovarati budući da što god kažem - nije dobro. Ako kažem da bih nešto mijenjao onda "nisam dobro postavio momčad", a ako kažem da ne bih onda "sam uobražen", rekao je trener Dinama Krunoslav Jurčić dan nakon poraza od Ajaxa u Ligi prvaka. Hrvatski je prvak posljednji u skupini D s tri poraza i bez postignutog gola.

Jurčić naglašava da su se njegovi igrači pokušavali nadigravati s Ajaxom i da su htjeli iz tog visokog pritiska zabiti gol. Ajax ga, tvrdi, nije iznenadio. Ajax je na Bernabeu složio hrpu šansi, a Real Madrid je zabijao golove. Čak je Real imao manje šansi u prvih 45 minuta nego što smo mi imali jučer, a Real je vodio s 2:0, dodao je Jurčić.

Ne slaže se s onima koji pričaju o padu forme nakon poraza u Zadru i kažu da je Dinamo sinoć bio loš. Mi rastemo i poboljšavamo se. Plan je da ovi dečki u karijeri odigraju pet ili šest sezona u Ligi prvaka i to je ono što nama treba da bi od 45 minuta pritiska na igrače Ajaxa došli do 60, pa 75 i na kraju 90 minuta takve igre. To ne dolazi preko noći nego samo s utakmicama, rekao je Jurčić i dodao: Moramo si postaviti više ciljeve ako želimo napredovati i to je normalno i sportski, ali isto tako - treba uživati. Mi se u nijednoj utakmici nismo osramotili.

Kapetanu Milanu Badelju, kojeg još muči ozljeda, sinoć je pripalo prvo poluvrijeme i bio je neprimjetan. Nemamo puno igrača koji zadovoljavaju kriterije Lige prvaka, a Badelj je svakako jedan od onih koji zadovoljava te kriterije vrhunskog nogometa. Uoči utakmice smo se dogovorili da će on i Mateo Kovačić svaki dobiti po 45 minuta kako bi mogli odigrati najbolje što mogu. Za 90 nisu bili spremni.