Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Osijek slavio u Maksimiru, Split u Kranjčevićevoj | Politika+

1. HNL: Osijek slavio u Maksimiru, Split u Kranjčevićevoj

ODIGRANE su dvije utakmice 13. kola 1. HNL. Osijek je s visokih 4:1 svladao u Maksimiru Lokomotivu Split slavio s 2:0 u Kranjčevićevoj.

Piše: PolitikaPlus

Odigrane su prve dvije utakmice 13. kola HNL-a. Split je u Kranjčevićevoj pobijedio Zagreb 2-0. Osijek je na Maksimiru protiv Lokomotive uvjerljivo slavio rezultatom 4-1

Zagreb je imao nekoliko dobrih šansi u prvih 45 minuta, ali nije uspio u realizaciji. Na stadionu Pjesnika ,pred 700-njak gledatelja poveli su gosti u drugom dijelu , Vitaić je u 59. minuti izveo slobodnjak i sjajno zabio s 25 metara. Zagreb je ostao s igračem manje nakon što je Pavlović dobio drugi žuti karton 10 minuta prije kraja utakmice. U posljednjoj minuti utakmice Rebić je povisio rezultat za konačnih 2-0.

Ljubojević i Maglica potopili Lokomotivu

Osijek je slavio u Maksimiru protiv Lokomotive s visokih 4:1.
Lokomotiva je odlično krenula, promašila sjajnu šansu, ali nakon toga smo gledali uspavanku na travnjaku do pred kraj susreta kada su pala čak četiri gola.

Prvo je u 81. minuti munjevitu kontra Osječana,
Goran Ljubojević je zabio za 1-0  i drugi gol je postigao Goran Ljubojević, da bi u 88. minuti Ivo Maglica zabio i treći gol Osječana. U 89. minuti domaći su postigli počasni gol, da bi u sudačkoj nadoknadi Ivo Maglica svojim drugim golom stavio točku na i. Osijek je ovom pobjedom došao na četvrto mjesto ljestvice, dok se Split pak izjednačio bodovno s Hajdukom na drugom mjestu. Ostale utakmice 13. kola na rasporedu su u subotu i nedjelju.