Marin Čilić izborio finale Sankt Peterburga | Politika+

ATP: Marin Čilić izborio finale Sankt Peterburga

Čilić će se boriti protiv Srbina Janka Tipsarevića

Piše: PolitikaPlus

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u finale ATP turnira iz serije 250 vrijednog 663.750 dolara u Sankt Peterburgu polufinalnom pobjedom nad Rusom Mihailom Južnijem sa 6:3, 6:4.

Za naslov, svoj prvi ovosezonski i šesti ukupno u karijeri, Čilić će se boriti protiv Srbina Janka Tipsarevića, koji je lako, sa 6:2 i 6:1, u polufinalu nadigrao Amerikanca Alexa Bogomolova Juniora.

U sedmom međusobnom ogledu protiv Južnija, petog nositelja turnira i 33. tenisača svijeta, Međugorac je do svoje druge pobjede došao nakon jednog sata i 23 minute igre. Po dva puta u svakom setu Čilić je oduzimao servis svom protivniku, realiziravši četiri od šest break-lopti, dok je svoj servis izgubio ukupno dva puta.

U drugom setu Čilić je zaostajao 3:0, ali je zatim do kraja izgubio tek jedan gem, breaknuvši Južnija u petom i devetom gemu, nakon čega je s dva asa osigurao pobjedu.

Našem tenisaču bit će to četvrti ovosezonski finale, nakon Pekinga, Umaga i Marseillea. Protiv Tipsarevića, 13. tenisača svijeta, dosad je igrao šest puta i upisao čak pet pobjeda. Jedini poraz doživio je u jedinom ovogodišnjem meču na ATP turniru iz serije Masters 1000 u Miamiju, kada je Srbin slavio sa 6:3, 7:6 (4).