Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

VIDEO Arsenal potopio Chelsea: Plejada golova na Stamford Bridgeu | Politika+

NOGOMET: VIDEO Arsenal potopio Chelsea: Plejada golova na Stamford Bridgeu

Topnici su dobili sa 5:3 Prva je to gostujuća pobjeda Arsenala u Premier ligi od veljače

Piše: PolitikaPlus

U okršaju dva najuspješnija londonska nogometna kluba posljednjih godina Arsenal je kao gost na Stamford Bridgeu svladao Chelsea sa 5:3 u utakmici 10. kola Premier lige. Chelsea je prvo poluvrijeme završio sa prednošću 1:2

Malo tko je mogao očekivati da Arsenal može potpuno preokrenuti situaciju u drugom poluvremenu jer su gosti u obrani izgledali kaotično, ali je zato napad bio sjajan.

Junak pobjede 'topnika' bio je Robin van Persie koji je postigao tri pogotka, a posebice se istaknuo u završnici utakmice kada je pogodio za vodstvo svoje momčadi od 4:3 u 85. minuti, te za konačnih 5:3 u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Strijeci preostala dva gola za Arsenal bili su Andre Santos  i Walcott , dok su golove za Chelsea postigli Lampard, Terry  i Mata .