A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Igrači Šibenika i Karlovca dvije minute iz protesta sjedili na travnjaku | Politika+

PROSVJED: Igrači Šibenika i Karlovca dvije minute iz protesta sjedili na travnjaku

Dinamo bez problema do novih bodova,pobjede Belupa, Šibenika, Lučkoga, Cibalija i Rijeka remizirale

Piše: Politikaplus

Nakon što je 13. kolo HNL-a u petak otvoreno dvijema pobjedama u gostima Osjeka i Splita, danas  se igralo sljedečih pet utakmica.

Nogometaši Dinama bez problema su na stadionu Aldo Drosina u Puli svladali Istru 1961 s 2:0 u utakmici 13. kola domaćeg prvenstva. Strijelci, pred 3.500 gledatelja, za 11. pobjedu Dinama bili su Beqiraj (45) i Krstanović (73).

Nogometaši Slaven Belupa na stadionu Stanovi pobijedili su Zadar s 3:1. Gosti su poveli već u drugoj minuti golom Benka. Na 1:1 izjednačio je Mršić u 44. minuti, a minutu poslije Koprivničani ponovno prelaze u vodstvo nakon pogotka Bušića (45). Konačnih 3:1 za četvrti Slaven Belupo donosi Milardović (86).

Šibenik je na stadionu Šubićevac svladao Karlovac s 4:1. Karlovčani su uspjeli  parirati domaćima samo u prvom poluvremenu. U drugom dijelu raspoloženi Šibenčani poveli su s 3:0 golovima Bačelić-Grgića (48, 50-11 m) i Fuštara (63). U 66. minuti Novinić zabija iz jedanaesterca i smanjuje zaostatak Karlovčana na 3:1, a konačni rezultat postavlja Vuk (71). No, utaknica je počela protestom. Igrači obiju momčadi nakon sučeva zvižduka za početak utakmice, sjeli su na travnjak i tako sjedeći ostali dvije minute. Bila je to poruka upravama klubova zbog neisplate plaća.

U derbiju začelja Varaždin je kod kuće izgubio od Lučkog s 0:2. Strijelci za goste bili su Rak (70) i Fuček (77-11 m). Varaždinci su još bez pobjede ove sezone, a Lučko je slavilo treći put.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Rijeka i Cibalia su na stadionu Kantrida pred 1.500 gledatelja odigrale neodlučeno 1:1. Domaćini su poveli u 41. minuti pogotkom Salčinovića, a bod gostima donio je Prgomet koji je izjednačio u 71. minuti. Obje su momčadi nakon remija ostale na sredini ljestvice.Kolo će u nedjelju zatvoriti na Poljudu Hajduk i Inter.