Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Hajduk lako do pobjede, Drago Gabrić se vratio! | Politika+

HNL: Hajduk lako do pobjede, Drago Gabrić se vratio!

Nogometaši Hajduka svladali Varaždina s 3:0 (3:0). Za Hajduk je nakon duže stanke zbog teške prometne nesreće svoju prvu utakmicu odigrao Drago Gabrić.

Piše: Branko Čović

Hajduk je već u prvom poluvremenu obavio posao protiv Varaždina, lijepim  solo akcijama stigao je do visokog vodstva od 3:0.

1:0 - Vuković

Već u 2. minuti Bijeli su poveli. Dugu loptu Andrića prihvatio je Vuković, bez problema pretrčao Jhonnesa, zaobišao potom i vratara Drevena te plasirao loptu u mrežu, bio mu je to prvi prvenstveni gol.

I gosti su imali nekoliko prigoda, najopasniji su bili u 16. minuti kada je Tokić bio sam pred Subašićem, ali mu je loptu s noge izbio Andrić.

U 19. minuti 2:0 - Luštica

Sve je sam izveo Steven Luštica za svoj prvijenac. Na  vrhu šesnestrca je primo loptu lažirao udarac lijevom i potom desnom nogom pogodio Drevenov donji desni kut.

3:0 - Tomasov

Već u 40. minuti Hajduk je imao 3:0. Sve je sam napravio Tomasov, nakon dodavanja Luštice probio je lijevu stranu  gostiju, potom zaobišao i vratara Drevena, i gotovo iz mrtvog kuta udarcem desnom nogom pogodio je praznu mrežu Varaždina.

A Drago Gabrić, koji ga je zamijenio, proslavio je svoju veliku životnu pobjedu. Nekadašnji igrač Hajduka, neumorni borac i dobitelj nagrade Hajdučko srce, u svibnju je teško stradao u prometnoj nesreći, borio se za život, ali se uspio vratiti i odigrati prve minute u najdražem dresu.

Drugi dio Hajduk je počeo dosta rezervirano, očigledo je bilo da su zadovoljni viskim vodstvom iz prvoga poluvremen. Tako da su inicijativu prepustili Varaždincima, ali niša se nije bitnije dogodilo u nastavku susreta, koji je završio rezultatom kao i na kraju prvog djela s 3:0...

Pred 8000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Trampus iz Osijeka.

Strijelci: 1:0 Vuković (2), 2:0 Luštica (17), 3:0 Tomasov (40)