Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

VIDEO Gasol junak u velikoj pobjedi Lakersa protiv Celticsa | Politika+

NBA LIGA: VIDEO Gasol junak u velikoj pobjedi Lakersa protiv Celticsa

Pierce je promašio šut u zadnjim sekundama, ali je Allen uhvatio loptu no Gasol ga je blokirao za pobjedu 88-87 nakon produžetaka.

Piše: PolitikaPlus

Los Angeles Lakersi su sinoć svladali Boston Celticse 88-87 nakon produžetka koji je igran zahvaljujući košu Paua Gasola postignutog deset sekundi prije kraja, a Španjolac je zaslužan za pobjedu i jer je na kraju utakmice blokirao šut Raya Allena.

Paul Pierce je promašio šut u zadnjim sekundama, ali je Allen uhvatio loptu za zadnju šansu no Gasol ga je blokirao za pobjedu Lakersa. Španjolac je bio sjajan sinoć s double-doubleom zabivši 25 koševa uz 14 skokova. Kobe Bryant je postigao 27 koševa u pobjedi kojom je prekinut niz od sva poraza Lakersa. Andrew Bynum je zabio 16 koševa uz 17 skokova. Lakersi su zapravo sinoć imali slab šut iz igre, samo 39 posto.

Kod Celticsa, kojima je prekinut niz od pet pobjeda, Ray Allen je zabio 22 koša. Paul Pierce je zabio svih pet koševa za Boston u produžetku i 18 ukupno.

Boston je vodio većinu prvog poluvremena, s najvećom razlikom od devet koševa, ali je Los Angeles odgovorio i nakratko preuzeo vodstvo prije nego je opet bilo 47-45 za Boston na poluvremenu.

Lakersi su se opet probudili u trećoj četvrtini i držali su vodstvo do zadnjih osam minuta utakmice u kojim je došlo do pet izjednačenja i tri pormjene vodstva.

U drugoj utakmici sinoć Sacramento Kingsi su uspjeli doći do nevjerojatne pobjede od 106-101 nad Oklahoma City Thunderom.

Tyreke Evans je predvodio Kingse sa 23 postignuta pogotka, ali su pobjedu Sacramentu donijele zapravo dvije trice Marcusa Thorntona. Nešto manje od tri minute prije kraja utakmice Thornton je zabio prvu tricu koja je digla punu dvoranu na noge i dovela Kingse na 95-94. Malo kasnije je zabio još jednu tricu za izjednačenje 97-97 i to je odvelo Kingse prema pobjedi.

Russell Westbrook je sinoć bio najučinkovitiji sa 33 koša, a Kevin Durant je ubacio 27, ali to nije bilo dosta Thunderu da svlada Kingse na njihovom terenu.