Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Athletic prekrenuo rezultat protiv Uniteda, iznenadio Sporting! | Politika+

EUROPSKA LIGA: Athletic prekrenuo rezultat protiv Uniteda, iznenadio Sporting!

Obje momčadi iz Manchestera doživjeli su poraze u prvim susretima osmine finala Europske lige.

Piše: PolitikaPlus

Crveni vragovi izvrsno su otvorili susret protiv baskijske momčadi te su poveli u 22. minuti pogotkom Waynea Rooneya. Tada slijedi preokret Athletic Bilbaa.

Prvo je na isteku prvog dijela, odnosno u 44. minuti, Fernando Llorente izjednačio na 1:1. Prednost Baskima donosi Oscar de Marcos u 72. minuti, a u 90. minuti treći pogodak za goste postigao je Iker Muniain. U drugoj minuti sudačke nadoknade Rooney je iz kaznenog udarca uspio smanjiti na prednost baskijske momčadi 3:2.

City izgubio u Lisabonu

Za još jedno iznenađenje pobrinuo se portugalski Sporting iz Lisabona. Sporting je slavio pred svojim navijačima protiv favoriziranog Manchester Cityja s 1:0. Jedini pogodak postigao je Xandao u 51. minuti.

Domaći teren iskoristio je nizozemski Twente, koji je s 1:0 nadigrao Schalke 04. Prednost Twenteu donio je iz kaznenog udarca Luuk de Jong u 61. minuti.

Uvjerljivi Atletico Madrid i Valencia

Uvjerljiviju pobjedu ostvario je Atletico Madrid, koji je s 3:1 slavio protiv turskog Bešiktaša. Madridska momčad već je nakon 37 minuta stigla do prednosti od 3:0. Dvostruki strijelac bio je Eduardo Salvio (24, 27), a u strijelce se upisao i Adrian Lopez (37). Poraz Bešiktaša ublažio je Simao u 53. minuti.

Valencia je s 4:2 slavila protiv PSV-a. Šišmiši su izvrsno otvorili susret i do 57. minute već su imali prednost od 4:0 pogocima Victora Ruiza (11), Soldada (13, 43-11m) i Piattija (56). No, Nizozemci su uspjeli doći do male nade za uzvrat kasnim pogocima Toivonena (83-11m) i Wijnalduma (90).

AZ bolji od Udinesea

Nizozemski AZ Alkmaar iskoristio je domaći teren te je protiv Udinesea slavio s 2:0 pogocima Martensa (63) i Falkenburga (84).

Standard je u Liegeu odigrao 2-2 s Hannoverom. Gosti su poveli u 22. minuti golom Stindla iz kaznenog udarca, ali je Standard do zasluženog preokreta stigao vrlo brzo. Prvo je Buyens u 27. minuti poravnao, a onda je Tchite u 30. minuti doveo domaćine u vodstvo. Konačnih 2-2 postavio je Diouf u 56. minuti.

Važnu pobjedu u gostima ostvario je grčki Olympiacos, koji je s 1:0 slavio kod ukrajinskog Metalista. Jedini pogodak postigao