Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

U polufinalu Europske lige igrat će čak tri španjolska kluba | Politika+

EUROPSKA LIGA: U polufinalu Europske lige igrat će čak tri španjolska kluba

Za plasman u finale u Bukureštu borit će se Valencia, Atletico Madrid i Athletic Bilbao te portugalski Sporting.

Piše: PolitikaPlus

U polufinalu Europske lige igrat će čak tri španjolska kluba. Za plasman u finale u Bukureštu borit će se Valencia, Atletico Madrid i Athletic Bilbao te portugalski Sporting.

Valencia je uspjela pred svojim navijačima nadoknaditi zaostatak iz prvog susreta četvrtfinala protiv nizozemskog AZ Alkmaara od 1:2. U uzvratu je slavila s uvjerljivih 4:0. Ramy je s dva pogotka (15, 17) vrlo rano poništio prednost gostiju. Vrlo dobru večer Valencije okrunili su s nova dva pogotka Jordi Alba (55) i Pablo Hernandez (80).

Za proboj u finale Šišmiši će igrati protiv Atletico Madrida, koji je s ukupno 4:2 bio bolji od Hannovera. Nakon slavlja u Madridu od 2:1, španjolski prvoligaš jednakim je rezultatom slavio i u Njemačkoj.

Nakon prvog dijela bez pogodaka, madridski klub povećao je svoju ukupnu prednost pogotkom Adriana Lopeza u 63. minuti. U 80. minuti Diouf je izjednačio na 1:1 i tako donio nadu Nijemcima za produžetak, ali sva pitanja oko prolaska u polufinale riješio je Falcao u 87. minuti za slavlje Atletico Madrida od 2:1.

Drugi polufinalni par čine Sporting iz Lisabona i Athletic Bilbao. Nakon slavlja kod Schalkea 04 od 4:2, Baski su u uzvratu remizirali 2:2, ali i to je bilo dovoljno za prolazak dalje.

Momčad iz Gelsenkirchena stigla je do prednosti u 30. minuti pogotkom Huntelaara, ali 11 minuta poslije Ibai Gomez je izjednačio na 1:1. Schlake 04 je ponovno poveo u 53. minuti prekrasnim pogotkom Raula, ali samo tri minute poslije konačnih 2:2 postavio je Susaeta.

Sporting je u četvrtfinalu izbacio ukrajinski Metalist. Nakon slavlja u Lisabonu od 2:1, uzvrat u Harkivu završio je bez pobjednika, odnosno remijem 1:1.

Na samom isteku prvog dijela portugalska momčadpovećala je svoju prednost pogotkom Van Wolfswinkela. No, Metalist se nije predavao te je u 57. minuti Cristaldo izjednačio na 1:1. Ukrajinci su bili vrlo blizu produžetku, ali u 64. minuti Xavier nije realizirao kazneni udarac za Metalist.

Prvi polufinalni susreti na rasporedu su 19. travnja, a uzvrati tjedan dana poslije. Finale će se igrati 9. svibnja u Bukureštu.