A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Hajdukovi mlađarci pobjedili Inter na San Siru i pokazali što je to hajdučko srce! | Politika+

ČUDO: Hajdukovi mlađarci pobjedili Inter na San Siru i pokazali što je to hajdučko srce!

Čudo za pamčenje u uzvratu 3. pretkola Europske lige bijeli su s 2:0 (1:0) svladali slavni Inter, te se na častan način oprostili od Europe.

Piše: PolitikaPlus

Najavljivali su borbu 'bili' pri dolasku u Milano i tako je i bilo. Nije im vrijedilo prolaska u iduće kolo natjecanja, ali koje zadovoljstvo mora biti za 'bile tiće' i navijače,  srušiti velikoga Intera na San Siru.

Iako je Hajduk na gostovanje kod Intera otputovao da sačuva obraz, umalo je uspio izboriti produžetke. Splićani su odigrali odličnu utakmicu, najbolju ove sezone, i uz malo sreće mogli su "nemoguću misiju" pretvoriti u veliko iznenađenje. Hajduk je krenuo vrlo ambiciozno i već u 2. minuti Vuković je imao izglednu šansu, ali je slabo pucao. Deset minuta Vukušić je u prilici, ali Handanovič brani

Hajduk je poveo u 23. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Vukušić. Prethodno je Samuel oborio Vukovića. Samo minutu kasnije Vuković je sjajno proigrao Milića, koji puca sa pet metara iskosa, ali ravno u vratara Handanoviča.

Imao je i Inter svoje prigode u prvom dijelu, u 17. minuti Coutinho je pogodio gredu, a u 26. je promašio stopostotnu priliku, dok je Guarin u 36. minuti odlično opalio sa 20-ak metara, ali je vratar Blažević bio na mjestu.

U drugom poluvremenu opet prvi prijeti Hajduk. U 50. minuti velika prilika za Vukušića, koji je sam izašao pred Interova vratara, ali Handanovič opet brani. No, u 58. minuti majstorski potez Vukovića i 2-0 za Hajduk. Vukušić je ubacio, a Vuković sa 15 metara volejem neobranjivo pogađa mrežu.

Posljednju veliku prigodu Hajduk je imao u 79. minuti, kada je Vukušić promiješao domaće braniče, i sa desetak metara pucao tik uz vratnicu.

Stadionom je odzvanjala Hajdukova pjesma, oko 3500 pristaša bijelih vodilo je glavnu riječi.