Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Pobjeda Real Sociedada, Ivan Rakitić dao gol i autogol | Politika+

NOGOMET : Pobjeda Real Sociedada, Ivan Rakitić dao gol i autogol

Zadnje dvije utakmice Sociedad igra protiv Real Madrida idući vikend i vikend iza toga protiv Deportiva iz La Corune.

Piše: PolitikaPlus

Real Sociedad je isnoćnjom pobjedom od 2:1 nad Sevillom zadržao prednost ispred Valencie u utrci za četvrto mjesto na prvenstvenoj ljessici koje vodi u Ligu prvaka, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu i zabio gol i autogol.

Rakitić je svoju momčad doveo u vodstvo od 1:0 u desetoj minuti susreta, da bi šest minuta kasnije zabio autogol i tako izjednačio za EReal Sociedad. Napadač Sociedada Imanol Agirretxe je pobjednički gol za Baskijce zabio u 24. minuti susreta i Sevilla do kraja utakmice nije mogla nadoknaditi zaostatak.

Valencia, koja je ranije pobijedila sa 1:0 Getafe, izjednačena je sa 62 boda s Real Sociedadom na ljestvici dva kola prije kraja prvenstva na četvrtom mjestu, no baskijski klub bolje stoji zahvaljujući boljem rezultatu iz međusobnih ogleda.

U drugoj sinoćnojoj utakmici Granada, koja je jedva izbjegla ispadanje u drugu ligu prošle sezone, pobijedila je sa 3:0 na svom terenu Osasunu pogocima El Arabija (23), Sigueirija (80) i Buonanotte (90+3).