Pobjeda u prvom euro nastupu: Lokomotiva svladala Dinamo Minsk! | Politika+

EUROPSKA LIGA: Pobjeda u prvom euro nastupu: Lokomotiva svladala Dinamo Minsk!

Premda je u svojim redovima imala samo šestoricu igrača s europskim iskustvom, Lokomotiva je u Minsku odigrala sjajno i prava je šteta što nije i uvjerljivije slavila.

Piše: PolitikaPlus

Nogometaši Lokomotive ostvarili su pobjedu u svom prvom europskom nastup u 99-godišnjoj povijesti kluba nakon što su u Minsku pred 4.000 gledatelja porazili bjeloruski Dinamo 2:1 u prvom dvoboju 2. kola kvalifikacija za Europsku ligu.

Premda je u svojim redovima imala samo šestoricu igrača s europskim iskustvom, Lokomotiva je u Minsku odigrala sjajno i prava je šteta što nije i uvjerljivije slavila. Nažalost, 'lokosi' su u samoj završnici propustili realizirati jedanaesterac, a nisu iskoristili niti igrača više u posljednjih 20 minuti.

Lokomotiva je povela u 12. minuti golom Maria Šituma na asistenciju imenjaka Muse. Na 2:0 povećao je Petar Mišić nakon sjajnog prodora i asistencije Mathiasa Chaga. U 62. minuti Dinamo je smanjio rezultat golom Lazara Veselinovića, no deset minuta kasnije bjeloruski sastav je ostao s igračem manje nakon što je Slobodan Simović zaradio drugi žuti karton. U samoj završnici najbolji igrač utakmice Chago je izborio kazneni udarac, no vratar Aleksandar Gutor je obranio udarac Tomislava Martinca.

Uzvratna utakmica je idućeg četvrtka na stadionu Maksimir.