Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Hajduk čeka kazna jer je Torcida poželjela smrt Zdravku Mamiću | Politika+

PRVA HNL: Hajduk čeka kazna jer je Torcida poželjela smrt Zdravku Mamiću

'Disciplinski sudac pokrenuo je postupak i zatražio očitovanje Hajduka zbog ponašanja gledatelja.'

Piše: PolitikaPlus

Disciplinski sudac Prve HNL Krešimir Vlajčević pokrenuo je postupak i zatražio očitovanje Hajduka zbog uvredljivog transparenta na račun izvršnog predsjednika Dinama Zdravka Mamića izvješenog na prvenstvenoj utakmici protiv Hrvatskog dragovoljca u nedjelju na Poljudu.

Sredinom drugog poluvremena na sjevernoj tribini domaći navijači podigli su transparent vrlo ružnog sadržaja: Gori si od ijednog cigana, mrzimo te više od ikoga, Mamiću umri!"

"Disciplinski sudac pokrenuo je postupak i zatražio očitovanje Hajduka po dopunskom izvješću delegata utakmice Hajduk - Hrvatski dragovoljac zbog nedoličnog ponašanja dijela gledatelja. Osim što je bilo korištenja pirotehnike u nekoliko navrata tijekom utakmice te neprimjerenog navijanja, sredinom drugog poluvremena na sjevernoj tribini domaći navijači podigli su transparent vrlo ružnog sadržaja: Gori si od ijednog cigana, mrzimo te više od ikoga, Mamiću umri!", objavljeno je u srijedu na internetskom portalu Udruge Prve hrvatske nogometne lige.

Disciplinski sudac imao je puno posla i sa utakmicom Istra 1961 - Lokomotiva (1-2), koja je odigrana u ponedjeljak. "Petra Franjića i Leonarda Mesarića, koji su isključeni zbog međusobnog naguravanja i koškanja u gužvi gotovo svih igrača na samom kraju utakmice u sudačkoj nadoknadi, disciplinski sudac je kaznio sa po jednom utakmicom zabrane igranja, te po 5.000 kuna novčane kazne. Lokomotiva je kažnjena sa novčanom kaznom od 5.000 kuna zbog nesportskog ponašanja momčadi (4 žuta i 1 crveni karton).

Trenera Istre Igora Pamića, koji je udaljen s klupe u 87. minuti zbog ulaska u teren i suparnički tehnički prostor, kaznio je ukorom, ali je istodobno pokrenuo novi disciplinski postupak protiv njega po prijavi povjerenika za natjecanje zbog neprimjerenih izjava poslije utakmice kojima je prekršen kodeks ponašanja nogometnih djelatnika, a koje su objavljene u više medija", priopćila je Udruga Prve hrvatske nogometne lige.