FORMULA 1: Velika nagrada Japana: Sebastian Vettel pobijedio, ali još nije osigurao naslov

Četvrta pobjeda na stazi u Suzuki u posljednjih pet godina donijela mu je prednost od 90 bodova ispred drugoplasiranog Alonsa.

Piše: PolitikaPlus/Hina/Reuters

Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu pobijedio je na VN Japana u nedjelju, ali unatoč tome nije osigurao četvrti naslov svjetskog prvaka s obzirom da je Španjolac Fernando Alonso, drugoplasirani u ukupnom poretku, utrku završio kao četvrti.

Četvrta pobjeda na stazi u Suzuki 26-godišnjeg njemačkog vozača, u posljednjih pet godina, donijela mu je prednost od 90 bodova ispred drugoplasiranog Alonsa u ukupnom poretku s četiri utrke prije kraja sezone, a maksimalno se može osvojiti 100 bodova. Sljedeća utrka se vozi 27. listopada u Indiji.

Vettelov momčadski kolega Mark Webber, koji je startao s pole positiona, završio je na drugom mjestu sa zaostatkom od 7.1 sekunde iza Vettela, dok je Francuz Romain Grosjean u Lotusu završio kao treći.