SVJETSKI KUP : Gimnastika: Možnik pobijedio na preči

Možnik je tako postao treći hrvatski predstavnik s pobjedom u Osijeku ovoga vikenda.

Piše: PolitikaPlus

Hrvatski gimnastičar Marijo Možnik pobijedio je na natjecanju Svjetskog kupa u Osijeku na preči, on je za svoju izvedbu u finalu dobio ocjenu 14.950, što je bilo dovoljno da s Izraelcem Aleksandom Šatilovim podijeli prvo mjesto.

Možnik je tako postao treći hrvatski predstavnik s pobjedom u Osijeku ovoga vikenda, jer su u subotu prva mjesta osvojili Tomislav Marković na tlu i Filip Ude na konju s hvataljkama.

Treće mjesto na preči zauzeo je Britanac Reiss Beckford sa 14.850, dok je drugi hrvatski predstavnik u finalu Anton Kovačević bio četvrti sa 14.650.

U nedjelju je u finalu gimnastičarki na tlu sudjelovala i 15-godišnja hrvatska predstavnica Ana Đerek koja je s ocjenom 12.050 bila osma. Za Đerek je to bio drugi nastup u finalu u Osijeku, u subotu je u preskoku bila peta.

Pobijedila je Švicarka Giulia Steingruber sa 13.675 ispred Kanađanke Isabele Onjiško sa 13.575 i Vijetnamke Thi Ha Than Phan sa 13.425.