NAŠA SKUPINA: Vratar Guillermo Ochoa briljirao u Fortalezi: Meksiko i Brazil odigrali 0:0

Bila je to zanimljiva utakmica s dosta prigoda na obje strane, a apsolutno prvo ime susreta bio je meksički vratar Guillermo Ochoa koji je imao nekoliko sjajnih obrana.

Piše: PolitikaPlus

U susretu 2. kola A skupine svjetskog nogometnog prvenstva Brazil je u Fortalezi na Castelao Areni pred 61.000 gledatelja odigrao 0-0 protiv Meksika.

Bila je to zanimljiva utakmica s dosta prigoda na obje strane, a apsolutno prvo ime susreta bio je meksički vratar Guillermo Ochoa koji je imao nekoliko sjajnih obrana.No niti Meksikanci u ovom dvoboju nisu bili bezopasni i čak su uputili više udaraca na vrata Brazilaca, Meksiko je pokazao upravo nevjerojatnu upornost i količinu trke.Prekinut je niz Brazila koji je pobijedio u deset utakmica zaredom, što je do večeras bio najduži aktualni niz na svijetu.

Dvoboj je počeo s grubim nasrtajima igrača obje momčadi i vrlo, nervozno , a prva se prilika ukazala tek 24. minuti kada je opasno s 20 metara zaprijetio Meksikanac Herrera. U 26. minuti meksički vratar Ochoa je čudesno obranio udarac glavom Neymara, u 38. minuti skinuo je i udarac glavom Freda, da bi u 44. minuti Ochoa ponovno sjajno blokirao Paulinha koji nije uspio zabiti s pet metara.

U drugom dijelu  u prvih dvadeset minuta terenom je gospodario Meksiko. U 55. minuti Vazquez puca malo iznad vrata. U 68. minuti velika prilika za Neymara, ali je apsolutni junak dvoboja Ochoa opet dobro postavljen i brani udarac. U 86. minuti . kapetan Brazila je s četiri metra pucao glavom, a Ochoa refleksno obranio i opet sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Na kraju je završilo bez pogodaka, što nije dobro za Hrvatsku jer sada mora pobijediti u oba susret ako želi proći u drugi krug.Dvije pobjede sigurno nas vode u osminu finala, a da bismo to ostvarili moramo srušiti tradiciju Meksika koji je u posljednjih pet svjetskih prvenstava prošao u drugu fazu.

U drugom dvoboju iz ove skupine Hrvatska će u srijedu u ponoć u Manausu odmjeriti snage protiv Kameruna.

Posljednje, treće kolo na rasporedu je 23. lipnja, a sastaju se Hrvatska - Meksiko (Recife), te Brazil - Kamerun (Brasilia)