SP 2018 - KVALIFIKACIJE: Urugvaj i Argentina bez odluke

Urugvaj je igrao bolje u prvom poluvremenu, dok je Argentina dominirala u drugom, ali ni jedna reprezentacija nije uspjela postići pogodak koji bi donio pobjedu. Diego Rodin je zabio gol za Urugvaj u prvom poluvremenu, ali je poništen zbog zaleđa.

Piše: PolitikaPlus

Urugvaju i Argentini, koji su sinoć u Montevideu odigrali bez golova 0-0 u kvalifikacijama za SP 2018.  i dalje trebaju bodovi koji će im zajamčitii odlazak u Rusiju.

Argentina, koja je s ovim rezultatom na petom mjestu sa 23 boda, sljedeći tjedan igra protiv Venezuele, zadnje momčadi u južnoameričkim kvalifikacijama. Urugvaj, koji je odigrao zadnjih šest utakmica bez pobjede, nalazi se na trećem mjestu sa 24 boda. Između Urugvaja i Argentine je Čile koji ima bolju gol razliku od momčadi Jorgea Sampaolia.

Brazil, jedini koji je osigurao nastup na SP u Rusiji sljedeće godine drži prvo mjesto na ljestvici sa 36 bodova nakon što je sinoć kod kuće sa 2-0 pobijedio Ekvador.

Prve četiri momčadi idu izravno na SP, dok petoplasirana reprezentacija mora ići u doigravanje protiv suparnika iz Oceanije.

Čile je sa 0-3 izgubio kod kuće od Paragvaja. Kolumbija, drugoplasirana u južnoameričkim kvalifikacijama sa 25 bodova, odigrala je 0-0 protiv Venezuele.

Idući tjedan u utorak, Kolumbija dočekuje Brazil, dok Urugvaj isti dan igra protiv Paragvaja u Asuncionu.

S dva gola u zadnje četiri minute Peru je svladao Boliviju sa 2-1 u Limi i tako održao nadu za odlazak na SP živom jer se nalazi na šestom mjestu sa dva boda zaostatka iza Argentine.