Osijek - Hajduk 3-3: Spektakularan derbi Osijeka i Hajduka završio podjelom bodova

Piše: PolitikaPlus

U pretposljednjem susretu 26. kola Prve HNL Osijek i Hajduk odigrali su 3:3 u dvoboju igranom u Gradskom vrtu.

U susretu punom sjajnih poteza i preokreta, bilo je čak šest pogodaka, kazneni udarac, autogol te isključenje.

Poveli su gosti iz Splita već u drugoj minuti pogotkom Tome Bašića. Uslijedio je preokret Osječana, koji su najprije preko Mirka Marića u 22. minuti stigli do izjednačenja, a potom golom Dmytra Lope u 38. minuti i do vodstva.

Do odlaska na odmor Hajduk je uspio izjednačiti na 2:2, a strijelac je bio Savvas Gentsoglou u 41. minuti.

U drugom poluvremenu postignuta su još dva pogotka. Za novo vodstvo Splićana zaslužan je domaći branič Andrej Šimunec koji je zabio autogol u 57. minuti, a konačnih 3:3 postavio je Haris Hajradinović s bijele točke u 77. minuti.

Hajduk je susret završio s desetoricom igrača nakon što je u 88. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Andre Fomitschow. U utakmici 26. kola Prve HNL Osijek i Hajduk igrali su 3-3 (2-2).

Strijelci: 0-1 Bašić (2), 1-1 Marić (22), 2-1 Lopa (38), 2-2 Gentsoglou (41), 2-3 Šimunec (57-ag), 3-3 Hajradinović (77-11m).

Pred 5000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jović iz Zagreba.

Drugi Hajduk sada ima 51 bod, osam manje od vodećeg Dinama, dok je Osijek četvrti sa 42 boda i utakmicom manje. Treća Rijeka, koja od 17 sati ugošćuje Cibaliju, ima 47 bodova.