Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

Ivan Ljubičić se plasirao u polufinale! | Politika+

ATP PEKING: Ivan Ljubičić se plasirao u polufinale!

Ljubo svladao Rusa Mihaila Južnjog 7-6(4), 6-7(4), 6-2, nakon dva sata i 50 minuta igre.

Piše: Branko Čović

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u petak u polufinale teniskog ATP turnira u Pekingu, vrijednog 2,1 milijun dolara, nakon što je svladao Rusa Mihaila Južnjog 7-6(4), 6-7(4), 6-2, nakon dva sata i 50 minuta igre.

Do sada su se sastali devet puta, a ovo je osma pobjeda Ljubičića, koji je u ovoj pobjedi ugradio 17 as-servisa. Nakon dosta izjednačenog prvog seta u kojem su tenisači svaki po jedan put izgubili svoj servis ušlo  se u tie-breaku , u kojem je naš tenisač bio bolji.U drugom, također izjednačenom setu, i Južnji i Ljubičić su izgubili po jedan svoj servis i jedan uzeli protivniku, na kraju je Južni osvojio drugi tie-breaku. U trećem odlučujućem setu, naš je tenisač uzeo servis protivniku na početku i tu je prednost sačuvao do kraja uz još jedan "break".

U polufinalu će Ljubičić igrati protiv boljeg iz ogleda između našeg Marina Čilića i Južnoafrikanca Kevina Andersona. S Čilićem je Ljubičić do sada igrao dva puta i oba je puta bio bolji, zadnji put ove godine u Wimbledonu. S Južnoafrikancem, koji je 31. na ATP listi, ovo bi mu bio prvi susret.