Severity: Warning

Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

VIDEO Manchester City šokirao Old Trafford, pobijedio United 6:1 | Politika+

SLATKA POBJEDA : VIDEO Manchester City šokirao Old Trafford, pobijedio United 6:1

I još bi poraz bio podnošljiv poraz da u sučevoj nadoknadi nisu pala čak tri pogotka.

Piše: PolitikaPlus

Kažu da je najslađa pobjeda, kada pobjedite gradskog rivala. A kad "razbijete" favorita, onda se taj dan dan upisuje u povijesne knjige kluba. U velikom gradskom derbiju Manchester City šokirao je Old Trafford i pobijedio United s nevjerojatnih 6:1 u sklopu devetog kola Premiershipa te tako ostvario jednu od najuvjerljivijih pobjeda u sudarima protiv gradskog rivala.

Alex Ferguson i njegovi 'crveni đavoli' nisu ni sanjali da će biti doslovce potopljeni na svom Old Traffordu. I još bi United doživio podnošljiv poraz da u sučevoj nadoknadi nisu primili čak tri pogotka.

Do nevjerojatne 6:1 pobjede City je vodio odlični Mario Balotelli koji je prvi pogodak postigao u 22. minuti, te još jedan u 60.

Prijelomni trenutak utakmice bilo je isključenje Evansa u 47. minuti, kada je srušio Balotellija koji je krenuo sam prema golmanu De Gei. Od tog trenutka potpuno se raspala igra Manchester Uniteda, dok je s druge strane City letio terenom na krilima kontroverznog Marija Balotellija.

Uz talijanskog napadača pogotke za City su postigli Agüero u 66, Džeko u 90. i 94. te Silva u 91. minuti. Jedini pogodak za United djelo je Fletchera u 81. minuti.

- Kada dođete zaigrati na Old Trafford, morate se osjećati počašćeni, osim toga United je izuzetno jaka momčad koja vam lako može stvoriti probleme. Nakon ove utakmice imam još više poštovanja prema Unitedu, čiji igrači su nakon isključenja Evansa i dalje napadali i pokušavali postići pogodak. To mi je nevjerojatno', kazao je nakon utakmice trener Citya' Roberto Mancini.