Filename: controllers/home.php

Line Number: 131

U21: Mladi nisu uspjeli, Švicarska im je uništila snove o Euru | Politika+

PORAZ: U21: Mladi nisu uspjeli, Švicarska im je uništila snove o Euru

Hrvatska U-21 reprezentacije poražena je u Koprivnici od Švicarske s 1:2 i ispala iz utrke za prva dva mjesta u skupini i plasman u doigravanje za završnicu EURA u Izraelu.

Piše: PolitikaPlus

U susretu 5. skupine kvalifikacija za EURO nogometaša do 21 godine u Koprivnici je Švicarska slavila protiv Hrvatske s 2:1 (1:0). Hrvatska je ovim porazom izgubila sve šanse za plasman u završnicu.

Pred 1200 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Ekberg iz Švedske.

Strijelci: 0:1 Seferović (15), 1:1 Glavica (73), 1:2 Drmić (90+2)

Crveni karton: Antolić (Hrv,88)

HRVATSKA: Kalinić, Antolić, Paurević, Pavlović, Kelić, Tičinović, Abdurahimi (Šitum 61), Brozović, Šarić (Maglica, 72), Glavica, Vukušić.

ŠVICARSKA:Buerki, Widmer, Moubandje, Schaar, Affolter, Buff (Abrashi, 75), Frei (Wittwer,69) Toko, Seferović (Drmić, 60), Kasami, Zuber.

Hrvatska U-21 reprezentacije poražena je u Koprivnici od Švicarske s 1:2 i ispala iz utrke za prva dva mjesta u skupini i plasman u doigravanje za završnicu EURA u Izraelu. Izabranicima Ive Šuška je protiv Švicaraca, jedne od najjačih reprezentacija svijeta u ovom uzrastu, igrala samo pobjeda, ali za nju nisu imali snage. Poraz je uslijedio u zadnjim sekundama dvoboja, a Hrvatskoj ostaje žal za dvije mat-prilike napadača Hajduka Ante Vukušića u prvom dijelu, te izostanke Kramarića, Kovačića, Rebića i Ademija, koji nisu kogli konkurirati za ovaj dvoboj.

Utakmica je započela sjajnom šansom Vukušića, koji s dva metra ipak nije našao načina da ugura loptu u mrežu gostiju. Švicarci su poveli nakon svoje prve akcije na utakmici, u 15. minuti dvojica Švicaraca izigrala su čitavu hrvatsku obranu, a Seferović preciznim udarcem postiže zgoditak. U 40. minuti Vukušić je ponovno u stopostotnoj prilici, izlazi sam ispred švicarskog vratara, ali i puca ravno u njega. U drugom dijelu Švicarci su se povukli čekajući na pogrešku protivnika, a bolja igra Šuškovih isplatila se u 73. minuti kada je Glavica s 20-tak metara neobranjivo pogodio za izjednačenje. U 88. minuti, u periodu kada je Hrvatska tražila novi pogodak za pobjedu, Antolić je neopreznim startom zaradio isključenje, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade švicarski Hrvat Josip Drmić prsima svladao Kalinića i donio Švicarcima pobjedu.

Sljedeći susret Hrvatska U-21 vrsta igra u gostima kod Gruzije, a iz naše skupine dalje odlaze Španjolska i Švicarska.

1. ŠPANJOLSKA 6 6 0 0 21:2 18

2. ŠVICARSKA 6 4 1 1 12:4 13

3. HRVATSKA 6 2 0 4 6:9 6

4. GRUZIJA 5 1 0 4 3:15 3

5. ESTONIJA 5 0 1 4 0:12 1